| File name | 2011/06/15/110615_155721_SD1300.jpg |
| File size | 1186683 bytes |
| File date | 2011:06:15 15:57:21 |
| Camera make | Canon |
| Camera model | Canon PowerShot SD1300 IS |
| Date/Time | 2011:06:15 15:57:21 |
| Resolution | 3264 x 2448 |
| Flash used | No (auto) |
| Focal length | 20.0mm (35mm equivalent: 117mm) |
| CCD width | 6.17mm |
| Exposure time | 0.0040 s (1/250) |
| Aperture | f/5.9 |
| Focus dist. | 9.62m |
| ISO equiv. | 80 |
| Whitebalance | Auto |
| Metering Mode | pattern |
| JPEG Quality | 72 |