| File name | 2013/08/30/130830_161254__Amaze_4G.jpg |
| File size | 1528554 bytes |
| File date | 2013:09:01 05:11:53 |
| Camera make | HTC |
| Camera model | HTC_Amaze_4G |
| Date/Time | 2013:08:30 16:12:54 |
| Resolution | 3264 x 1840 |
| Focal length | 3.7mm |
| ISO equiv. | 75 |
| GPS Latitude | N 42d 34m 46.047s |
| GPS Longitude | W 114d 28m 12.275s |
| GPS Altitude | 1101.40m |
| JPEG Quality | 80 |