| File name | 2013/04/17/130417_133648__Amaze_4G.jpg |
| File size | 876417 bytes |
| File date | 2013:04:21 14:08:57 |
| Camera make | HTC |
| Camera model | HTC_Amaze_4G |
| Date/Time | 2013:04:17 13:36:48 |
| Resolution | 3264 x 1840 |
| Focal length | 3.7mm |
| ISO equiv. | 101 |
| GPS Latitude | N 42d 52m 39.158s |
| GPS Longitude | W 112d 26m 30.521s |
| GPS Altitude | 0.00m |
| JPEG Quality | 85 |